Koloušci

Pionýr, z.s. - Pionýrská skupina
Koloušci

Sídlo : Božejov 111,    IČ 60860804
Adresa : Na Obci 1768, Pelhřimov,
PSČ 393 01

 
 

 

Dětské
letní tábory
Božejov
Fond Vysočiny


Táborová základna Božejov

Vybavení dětí na tábor Božejov

Přístup do tábora Božejov

Jídelníčky letních táborů

Přihláška na LT Božejov

Přihláška na příměstský tábor

Zpět na rozcestník
 


Na letní tábory
v roce 2018
jsou přihlášeni :

 


LT Božejov
1.běh

29  míst v běhu.
Přihlášeni :

Zuzana Fučíková
Jakub Fučík
Václav Kolman
Jan Zvoneček
Jakub Princ
Nela Princová
Lukáš Pazourek
Tomáš Pazourek
Ondřej Dohnal
Adam Budín
Martina Dvořáková
Markéta Soukupová
Rebeka Smitecová
Martin Soukup
Pavel Prchal
Jan Prchal
Tadeáš Sviták

Ema Kmochová
Matylda Zemanová
Adam Sůva
Štěpánka Novotná
Izabela Murgačová
David Harmady
Pavel Murgač
Tereza Ryšavá
David Cieslár
Petr Cieslár
Patrik Cypro
.
 


LT Božejov
2.běh

29 míst v běhu.
Přihlášeni :

Michaela Moravcová
Daniel Fučík
Vojtěch Kališ
Nikola Kopecká
Tereza Picková
Eliška Šimanová
Vojtěch Šiman
Lucie Šmídová
Anežka Vondráková
Emma Václavková
Nikola Zbrojková
Tereza Zbrojková
Kateřina Houserová
Lucie Kroutilová
Simona Hajná
Tereza Hajná

Gabriela Vaňková
Jan Tománek
Nikola Linková
Jakub Roubíček
Kristyna Žáková
Lukáš Janko
Veronika Janko
Adam Buš
.
.
.
.
.

 

 

Příměstské tábory v Pelhřimově:
 (10 míst v běhu)
 

1.běh - přihlášeni :
Štěpán Kožiak
Martin Koutek
Tobiáš Vejslík
Pavel Koranda
Petr Koranda
Jan Krumpl
Natálie Rohová
Natalie Petráková
.
.
 
2.běh - přihlášeni :
Martin Koutek
Jan Herna
Jakub Herna
Lenka Hernová
Šimon Lískovec
.
.
.
.
.
 

Platební podmínky  

Přihlášky na letní tábory jsou přijímány od 15.února. Vaší přihlášku potvrdíme na Vámi udaný e-mail do 48 hodin.
   V případě, že vyberete platební podmínky "záloha+doplatek"  pak Vám zároveň zašleme číslo účtu a variabilní symbol k úhradě zálohy na letní tábor. Záloha je splatná do osmi dnů, v případě jejího neuhrazení automaticky uvolňujeme rezervované místo pro další zájemce. Po uhrazení zálohy Vám zašleme fakturu na doplatek ceny, informace pro účastníky tábora, formulář lékařského potvrzení dítěte, a list účastníka tábora.
   Pokud vyberete platební podmínky "faktura na celkovou částku",  nebo pokud odešlete přihlášku po 30.dubnu, zašleme Vám fakturu splatnou do 14-ti dnů. Postup je jinak obdobný, jako u zálohové platby.
   Před vyplněním přihlášky prosím dobře zvažte, zda budete chtít vystavit fakturu na adresu dítěte, nebo na jinou osobu. V případě dodatečné změny fakturační adresy účtujeme  80,- Kč manipulačního poplatku !
Platby tábora lze uskutečnit pouze bezhotovostním převodem na účet  provozovatele. Platba v hotovosti, nebo platební kartou není možná!

   Uhrazená záloha na tábor (nebo část celkové ceny tábora) ve výši 700,- Kč je nevratná. Nevratné jsou rovněž dodatečné manipulační poplatky. Doplatek ceny tábora (nebo obdobná část celkové ceny tábora), případně poměrná část doplatku, bude vrácena plátci v případě, že se dítě nebude moci tábora zúčastnit ze zdravotních důvodů, případně, se ze zdravotních důvodů nebude moci účastnit tábora celého. Vzhledem k tomu, že je účastnický poplatek stanoven v závislosti na skutečných nákladech a tábor není výdělečný, nejsou ostatní důvody neúčasti dítěte na táboře považovány za důvod ke vrácení účastnických poplatků.  V případě nesouhlasu s platebními podmínkami prosím přihlaste dítě na jiný (komerční) tábor. Děkujeme.

V případě nutnosti lékařského ošetření Vašeho dítěte v průběhu tábora, Vám  regulační poplatky doúčtujeme na konci tábora, neboť  poplatky jsou zúčtovatelné mezi pacientem a jeho zdravotní pojišťovnou.

V případě potřeby potvrzení o účasti dítěte na letním táboře (např. pro potřeby příspěvku od VZP), si toto potvrzení vyžádejte od hlavního vedoucího tábora při předání dítěte přímo na táboře. Potvrzení nebudou dodatečně zasílána poštou.

 

 
 Letní tábory s keramikou v Božejově
na letní prázdniny 2018

     Účastníci obou táborů se mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě... Oba běhy tábora budou s doplňkovým keramických programem. Garantem keramických programů je výtvarná a keramická dílna skupiny.
 
1. běh - v termínu od 30. června  do 11.července 2018
    
(sobota až středa - 12 dní) - cena 4800,- Kč
      Hlavní vedoucí : Lenka Michalcová

      Celotáborová hra : "Kdo přežije?"
 
      
2. běh - v termínu od 12.července do 21.července 2018
     
(čtvrtek až sobota - 10 dní) - cena 4200,- Kč
      Hlavní vedoucí :
Vojtěch Zeman
      Celotáborová hra : "Piráti...."
 

Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Program : Celotáborová hra a doplňkové keramické dílny.
Další
informace :  Informaci o volných místech a obsazení běhů naleznete v levém sloupci na této stránce, níže jsou pak uvedeny platební podmínky táborů. Případné další dotazy zodpoví Vojtěch Zeman, vzemik@gmail.com, tel. 720283046.
Podmínky účasti : Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.
Přihlášky: Přihláška na tábor zde.

 

 

Příměstské tábory v Pelhřimově
na letní prázdniny 2018
 

Děti čeká hravý program doplněný o výlety a dle počasí o koupání. Pouze v případě nepříznivého počasí práce v keramické dílně, případně další rukodělné činnosti. Program pro děti zajišťujeme v pracovních dnech od 7:00 do 15:00 hod.

Termíny táborů :
1.běh - 6. až 10.8. 2018
2.běh - 13. až 17.8. 2018
Vedoucí táborů:
Jana Pliešovská - tel. 601379855, e-mail: jana.pliesovska@tiscali.cz
Místo konání
: klubovna a keramická dílna PS Koloušci, Na Obci 1768 Pelhřimov.
Stravování : pro účastníky je zajišťována přesnídávka a oběd
Nutné vybavení : oblečení a obuv dle aktuálního počasí, oblečení do dílny, starší ručník nebo hadr na ruce,  přezůvky.
Cena :  1800,- Kč za jeden běh.
Platební podmínky : Stejně jako u pobytových táborů - záloha při přihlášení 500,- Kč. Doplatky splatné 14 dnů před táborem.
Podmínky účasti: Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Tábory nejsou vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.
Přihlášky: prostřednictvím webového formuláře. 


ROK 2017


Dětský letní tábor
Božejov

30.6. - 8.7.2017
Tábor v Božejově je plně obsazen.

Hlavní vedoucí: Lenka Michalcová
Cena: 3300,- Kč
Místo konání: Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.

Stravování: zásobuje kuchyně LT z Vyskytné – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Program: Celotáborová hra "Copak je to za vojáka". Tábornické dovednosti, hry, pobyt v přírodě. Práce v keramické dílně bude do programu zařazena jako doplňková činnost - v menší míře než bylo obvyklé v minulých letech. Garantem programu je tábornický oddíl skupiny.
Další informace: Informaci o volných místech a obsazení běhů naleznete v levém sloupci na této stránce, níže jsou pak uvedeny platební podmínky táborů. Dotazy zodpoví p.Zeman (tel. 720283046, vzemik@gmail.com).
Podmínky účasti: Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.
Přihlášky: Po předprodeji je tábor plně obsazen.

 

 
Dětský letní tábor Vyskytná

1.7. - 9.7.2017

Přihlašování uzavřeno.

Hlavní vedoucí: Roman Ondrušek
Cena: 3300,- Kč
Místo konání: Vyskytná - základní škola. Ubytování v budově na zdravotnických lehátkách. K dispozici hřiště, tělocvična, plně vybavená vlastní keramická dílna, herna, dramatický sál... Koupaliště v místě.

Stravování: plně vybavená školní kuchyň s jídelnou – nejméně 5 jídel za den. 
Program: Tábor s keramikou. Program keramických dílen - podmínky na místě umožňují výrazně kvalitnější práci dílen, než dosavadní podmínky v Božejově. Dále celotáborová hra "Cesta kolem světa" - hry, koupání, pobyt v přírodě.  Garantem programu jsou výtvarné a keramické dílny skupiny.
Další informace: Informaci o volných místech a obsazení běhů naleznete v levém sloupci na této stránce, níže jsou pak uvedeny platební podmínky táborů. Dotazy zodpoví p.Ondrušek  (tel. 723730951, e-mail ps.kolousci@gmail.com).
Podmínky účasti: Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.
Přihlášky: Prostřednictvím webového formuláře . Přihláška zde.

     

Příměstské tábory v Pelhřimově

Děti čeká hravý program doplněný o výlety a dle počasí o koupání. Pouze v případě nepříznivého počasí práce v keramické dílně, případně další rukodělné činnosti. Program pro děti zajišťujeme v pracovních dnech od 7:00 do 15:00 hod.

Termíny táborů :
1.běh - 7. až 11.8. 2017 - 1.běh obsazen
2.běh - 14. až 18.8. 2017 - 2.běh obsazen
Vedoucí táborů:
Jana Pliešovská - tel. 601379855
, e-mail: jana.pliesovska@tiscali.cz
Místo konání
: klubovna a keramická dílna PS Koloušci, Na Obci 1768 Pelhřimov.
Stravování : pro účastníky je zajišťována přesnídávka a oběd
Nutné vybavení : oblečení a obuv dle aktuálního počasí, oblečení do dílny, starší ručník nebo hadr na ruce,  přezůvky.
Cena :  1800,- Kč za jeden běh.
Platební podmínky : Stejně jako u pobytových táborů - záloha při přihlášení 300,- Kč. Doplatky splatné 14 dnů před táborem.
Podmínky účasti: Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Tábory nejsou vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.
Přihlášky: Přihlášky prostřednictvím webového formuláře.  Přihláška zde.
 


Fotoalba z letních táborů 2016 najdete zde:

1.běh letního tábora v Božejově
2.běh letního tábora v Božejově

Informace  o letních táborech na prázdniny 2017 budou na této stránce zveřejněny v lednu 2017.


Příměstské tábory v Pelhřimově

Tyto tábory jsou určeny dětem zaměstnaných rodičů, žákům 1. až 5. třídy základní školy. Děti čeká hravý program doplněný o výlety a dle počasí o koupání, nebo práce v keramické dílně, případně o další rukodělné projevy. Program pro děti zajišťujeme v pracovních dnech od 8:00 do 16:00 hod. Základní informace dále :
Termíny táborů :

  • 3.běh - 8. až 12.8. 2016 - vedoucí Ivana Stránská
  • 4.běh - 15. až 19.8. 2016 - vedoucí Kateřina Zemanová

Místo konání : klubovna a keramická dílna PS Koloušci, Na Obci 1768 Pelhřimov (vedle tenisové haly).
Stravování : pro účastníky je zajišťována přesnídávka a oběd
Nutné vybavení : oblečení a obuv dle aktuálního počasí, oblečení do dílny, starší ručník nebo hadr na ruce,  přezůvky.
Cena :  1800,- Kč za jeden běh. Tato cena je stanovena jako nákladová. Dotaci, o kterou měla organizace zažádáno nebyla poskytnuta, cena je tedy konečná.
Platební podmínky : Po přijetí přihlášky Vás vyzveme k úhradě zálohy 300,- Kč, splatné do 8 dnů. Doklad k úhradě doplatku od nás obdržíte v měsíci červnu, doplatek bude splatný 14 dní před zahájením tábora.
Přihlášky : x x x
Další informace : u vedoucích běhů  - Ivana Stránská (iv.stranska@gmail.com, mob. 721560532), Kateřina Zemanová
(zemanova.katerina1@gmail.com , mob. 605871542).


 Letní tábory s keramikou v Božejově

Oba běhy tábora budou s keramických programem. Garantem keramických programů je výtvarná a keramická dílna skupiny. Účastníci obou táborů se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...
 
1. běh - v termínu od 30. června  do 7.července 2016
    
(čtvrtek až čtvrtek - 8 dní) - cena 3000,- Kč
      Hlavní vedoucí : Roman Ondrušek
,
ps.kolousci@gmail.com,  mob. 723730951
      Celotáborová hra : "Kouzelnická dobrodružství Harryho Pottera"
 - autor hry N.Hunalová
      Přihlášky na 1.běh :
běh je plně obsazen.
      
2. běh - v termínu od 8.července do 16.července 2016
     
(pátek až sobota - 9 dní) - cena 3300,- Kč
      Hlavní vedoucí : Ivana Stránská,
iv.stranska@gmail.com, mob. 721560532
      Celotáborová hra : " Po stopách faraónů"
 - autor hry K.Zemanová
      Přihlášky na 2.běh :
běh je plně obsazen.
Místo konání :
Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Program : keramické dílny a celotáborová hra. Pro celotáborovou hru bude nutná domácí příprava - kostým.
Další
informace : u hlavních vedoucích běhů. Informaci o volných místech a obsazení běhů naleznete v levém sloupci na této stránce, níže jsou pak uvedeny platební podmínky táborů.
Podmínky účasti : Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.


Letní tábory 2015 skončily. Fotoalba z táborů najdete na Google :
 1.běh tábora zde.
 
2.běh tábora zde.
Dění na táborech bylo zachyceno ve zpravodajství na facebooku .
Informace o připravovaných letních táborech na prázdniny 2016 najdete na tomto místě od ledna 2016. Prodej míst bude zahájen od 1.2.2016.


 Dětské letní tábory na prázdniny 2015             (12.1.2015 / 31.1.2015)
 
   Na letní prázdniny 2015 chystáme opět dva běhy letního dětského tábora na naší základně v Božejově.  Oba běhy tábora budou s keramických programem. Garantem keramických programů je výtvarná a keramická dílna skupiny. U prvního běhu jsme původně zvažovali program hudební, od tohoto záměru však bylo upuštěno. Přesto na prvním běhu budou jako vedoucí a instruktoři všichni členové hudební skupiny "Mince".   Účastníci obou táborů se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...
 
1. běh - v termínu od 1. července  do 8.července 2015
    
(středa až středa - 8 dní) - cena 3000,- Kč
      Hlavní vedoucí : Roman Ondrušek
, ondrusek.r@seznam.cz, mob. 723730951
      Celotáborová hra : "Encyklopedie antiky"
 - autor hry R.Ondrušek
      Přihlášky na 1.běh : prostřednictvím webového formuláře zde.
1.běh plně obsazen
      
2. běh - v termínu od 9.července do 18.července 2015
     
(čtvrtek až sobota - 10 dní) - cena 3600,- Kč
      Hlavní vedoucí : Ivana Stránská,
iv.stranska@gmail.com, mob. 721560532
      Celotáborová hra : "Indiánské léto"
 - autor hry K.Matějková
      Přihlášky na 2.běh : prostřednictvím webového formuláře zde. 
2.běh plně obsazen.
 

Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.

Program : keramické dílny a celotáborová hra. Pro celotáborovou hru bude nutná domácí příprava - kostým.
Další
informace : u hlavních vedoucích běhů. Informaci o volných místech a obsazení běhů naleznete v levém sloupci na této stránce, níže jsou pak uvedeny platební podmínky táborů.
Podmínky účasti : Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.
Plakát tábora ve formátu .pdf zde.


Dětské letní tábory na prázdniny 2014             (12.1.2014)
 
   Na letní prázdniny 2014 chystáme opět dva běhy letního dětského tábora na naší základně v Božejově. Hlavním vedoucím obou táborů bude Roman Ondrušek. Nosným programem obou běhů tábora je práce s keramikou. Garantem programu je výtvarná a keramická dílna skupiny. Krom toho bude pro děti připravena tradiční celotáborová hra, pro oba letošní tábory je připravena hra "Pán prstenů".  Účastníci se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...
 
1. běh - v termínu od 2. července  do 9.července 2014 - běh plně obsazen !
    
(středa až středa - 8 dní) - cena 2700,- Kč
 
2. běh - v termínu od 10.července do 19.července 2014
     
(čtvrtek až sobota - 10 dní) - cena 3300,- Kč
 
Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Program : keramické dílny a celotáborová hra "Pán prstenů" - autoři hry Bc.Kateřina Matějková, Vojtěch Zeman. Pro celotáborovou hru bude nutná domácí příprava - kostým (plášť).
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Podmínky účasti : Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.Den, kdy Arnošt z Pardubic korunoval Karla IV. českým králem - souborné foto z 1.běhu letního tábora 2013  (5.7.2013)


Dětské letní tábory na prázdniny 2013             (13.1.2013)
 
   Na letní prázdniny 2013 chystáme opět dva běhy letního dětského tábora na naší základně v Božejově. Hlavním vedoucím obou táborů bude Roman Ondrušek. Nosným programem obou běhů tábora je práce s keramikou. Garantem programu je výtvarná a keramická dílna skupiny. Krom toho bude pro děti připravena tradiční celotáborová hra.  Účastníci se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...

1. běh - v termínu od 3. července  do 10.července 2013 (středa až středa - 8 dní) - celotáborová hra "Putování s Karlem IV" (autoři Kateřina Matějková, Vojtěch Zeman) ve které pod patronátem nejslavnějšího českého krále projdeme hravým a zároveň akčním způsobem jednu z nejvýznamnějších etap českých dějin.

2. běh - v termínu od 11.července do 20.července 2013 (čtvrtek až sobota - 10 dní) - celotáborová hra "Cesta kolem světa" (autor Roman Ondrušek) zavede účastníky do míst středoevropanovi dobře známých, ale i zcela exotických.  Na cestách  zažijeme řadu zajímavých dobrodružství.

 
Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Cena tábora :  
            1. běh : 2700,- Kč
            2. běh : 3300,- Kč 
Program : keramické dílny a celotáborová hra
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Přihlášky : 
Přihlašování na letní tábor bylo ukončeno - další přihlášky již nejsou možné !
Podmínky účasti : Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.


Letní tábory 2012        (30.7.2012)
Víte proč je letos tak chladné a deštivé léto? Je doba ledová....!


Ještě dříve, než první lovci mamutů obsadili božejovské tábořiště, objevila se tu mamutice Máša.
Velkým počtem mamutí zvěře však zdejší lesy rozhodně nevynikají. Několik málo kusů těchto chobotnatců místní osadníci okamžitě vybili. Mnohem častější zvěří jsou tu vlci a hyeny...

V keramické dílně vyráběli lovci mamutů keramiku užitnou,...

... ale taká různé figurky potřebné k rituálním účelům.

Keramiku pak vypálili v koksáku.

Svoji dovednost prokazovali při různých soutěžích,....

 

.... při uzlování ...

... a při náročných hrách.

Od kupců, kteří procházeli táborem na svých putováních, pak získávali řadu cenných surovin, sůl, pazourky, stříbro,...

S pomocí zboží získaného při výměnném obchodě vařili z chobotů ulovených mamutů velmi chutné pokrmy. A když se nepodařilo právě mamuta ulovit, nezbylo jim nic jiného, než vyhrabat zmrzlého z permafrostu...

Celé fotoalbum z letních táborů 2012 najdete v albech Picasa zde. 

Přihlášky na letní tábor 2013 budou opět přijímány prostřednictvím této stránky od 15.února 2013.


Dětské letní tábory na prázdniny 2012             (22.1.2012)
 
   Na letní prázdniny 2012 chystáme opět dva běhy letního dětského tábora na naší základně v Božejově. Hlavním vedoucím obou táborů bude Roman Ondrušek. Nosným programem obou běhů tábora je práce s keramikou. Garantem programu je výtvarná a keramická dílna skupiny. Krom toho bude pro děti připravena tradiční celotáborová hra, v letošním roce to bude hra "Lovci mamutů".  Účastníci se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...

1. běh - v termínu od 4. července  do 11.července 2012 (středa až středa - 8 dní)  
2. běh - v termínu od 12.července do 21.července 2012 (čtvrtek až sobota - 10 dní)
 
Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Cena tábora :  
            1. běh : 2600,- Kč
            2. běh : 3200,- Kč 
Program : keramické dílny a celotáborová hra "Lovci mamutů"
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Přihlášky :  Přihlašování na tábory bylo ukončeno - další zájemci již nejsou přijímáni !

Podmínky účasti :
Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.


Přesto, že léto roku 2011 bylo poněkud podivným,   (30.7.2011)
 

užily si děti na našem letošním letním táboře zcela plnohodnotný program. Celotáborová hra "Stroj času" měla samozřejmě i variantu pro ne zcela příznivé počasí.
 

Velká část programu tábora se odehrávala v keramické dílně. Vyrobili jsme keramiku velkou i malou. Některé kusy jme vypálili v roštové peci, kterou jsme pro tento účel postavili z vepřovice. Přesto, že se jednalo o velmi primitivní zařízení, vyhřáli jsme vypalovací prostor na 932oC.


Celé fotoalbum z letních táborů nejdete v albech Picasa zde.

 

Dětské letní tábory na prázdniny 2011             (25.1.2011)
 
   Na letní prázdniny 2011 chystáme opět dva běhy letního dětského tábora na naší základně v Božejově. Hlavním vedoucím obou táborů bude Roman Ondrušek. Nosným programem obou běhů tábora bude práce s keramikou. Garantem programu je výtvarná a keramická dílna skupiny. Krom toho bude pro děti připravena tradiční celotáborová hra, v letošním roce to bude úspěšná hra "Stroj času", kterou jsme na našich táborech  použili v letech 1998 a 2005.  Účastníci se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...

1. běh - v termínu od 8. července  do 15.července 2011 (pátek až pátek)  
2. běh - v termínu od 16.července do 23.července 2011 (sobota až sobota)
 
Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Cena tábora :  2500,- Kč za jeden běh 
Program : keramické dílny a celotáborová hra "Stroj času"
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Přihlášky :  Přihlašování na tábory bylo ukončeno. Přihláška je sice ještě možná, je však třeba předběžná telefonická dohoda s hlavním vedoucím tábora!
Podmínky účasti :
Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.


Oba běhy letních táborů 2010      (3.8.2010)

byly zaměřené především na výrobu keramiky v polních podmínkách. Dopoledne jsme tedy trávili v keramické dílně, kde pokročilí i začátečníci modelovali své výrobky z hlíny.
 
 
Někteří zkušení keramici pracovali také na hrnčířském kruhu.
           
Část výrobků jsme vypálili v elektrické peci, některé také v "koksáku", který jsme postavili ze šamotových cihel a naplnili pravým ostravským koksem. Táborem se pak nesla "vůně" jaká byla na Vysočině cítit naposledy v době parních lokomotiv.
            

 

Z koksáku jsme pak získali velmi zajímavé a zdařilé výrobky.
 
Odpoledne a večer jsme se bavili celotáborovou hrou, kterou byla Válka růží. Tábor mimo jiné navštívil Eduard IV. se svojí družinou....
 
 ... včetně věrné klisny Leony.
           
A ještě foto nastoupeného tábora pod vlajkami družin...
 
 ... a už se můžeme těšit na letní tábor v roce 2011. Ahoj.


Dětské letní tábory na prázdniny 2010             (15.11.2009 / 15.2.2010)
 
   Na letní prázdniny 2010 chystáme opět dva běhy letního dětského tábora na naší základně v Božejově. Hlavním vedoucím obou táborů bude Roman Ondrušek. Po značném úspěchu keramického programu loňského tábora bude hlavním nosným programem obou běhů tábora práce s keramikou. Garantem programu je výtvarná a keramická dílna skupiny. Krom toho bude pro děti připravena tradiční celotáborová hra, letos  na motivy historických událostí z druhé poloviny 15. století v Anglii, kde se o trůn utkaly dva silné šlechtické rody -  Lancasterové a Yorkové.  Účastníci se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...

1. běh - v termínu od 9. července  do 16.července 2010 (pátek až pátek)  
2. běh - v termínu od 17.července do 24.července 2010 (sobota až sobota)
 
Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Cena tábora :  2500,- Kč za jeden běh 
Program : keramické dílny a celotáborová hra "Válka růží"
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Přihlášky :  Přihlášky podávejte prostřednictvím webového formuláře zde (kde najdete také platební podmínky).
Podmínky účasti :
Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel a také pravidel slušného společenského chování. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením, diagnostikovanou hyperaktivitou a poruchami komunikace.


Obrazové ohlédnutí           (10.11.2009)
za sezonou letních dětských táborů 2009.
 

V roce 2008 začala naše skupina realizovat projekt výtvarné a keramické dílny pro děti. Na projekt navázal i jeden z běhů našeho letního tábora v roce 2009, který jsme věnovali převážně keramice.

Dílnu jsme zbudovali ve velkém vojenském stanu a každé dopoledne tvořili keramické výrobky, šperky a podobně.

Naše výrobky jsme sušili a pak vypalovali v keramické peci na dřevo, kterou jsme k tomu účelu sestavili přímo na tábořišti.

 

Část výrobků jsme také vypálili v plechovém sudu v pilinách.

Tábory byly spojeny celotáborovou hrou "Poselstvo krále Jiřího". Když se na konci tábora vítězové podělili o získané ceny...

...oslavili své vítězství na závěrečné slavnosti s rautem.


Dětské letní tábory na prázdniny 2009             (6.2.2009)

   Na letní prázdniny 2009 připravujeme opět dva běhy letního dětského tábora na naší základně v Božejově. Hlavním vedoucím obou táborů bude Roman Ondrušek, provoz kuchyně zabezpečuje v obou případech Jarka Bambasová. Pro oba běhy je připravena celotáborová hra Poselstvo krále Jiřího - podle deníku Václava Šaška z Bířkova  o jízdě a putování pana Lva z Rožmitálu a z Blatné z Čech až na konec světa.

1. běh - v termínu od 30.června do 10.července 2009  
   Garantem programu prvního běhu je dětská hudební skupina Koloušci. Účastníci tábora se mohou těšit na hodně dobré muziky, hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti a pobyt v přírodě...  Znalost hry na hudební nástroj není podmínkou účasti na tomto běhu tábora, je však vítanou dovedností.

2. běh - v termínu od 11.července do 18.července 2009
  
Program běhu zaměřena na práci s keramikou v přírodních podmínkách. Garantem programu je výtvarná a keramická dílna skupiny. Účastníci se dále mohou těšit na hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...

Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Cena tábora :  
1. běh (11 dní), prodejní cena  3000,- Kč 
2. běh (8 dní), prodejní cena 2500,- Kč 
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Přihlášky :  Přihlášky podávejte od 15.2. prostřednictvím webového formuláře zde (kde najdete také platební podmínky). Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením.


Zahajujeme předprodej letních táborů         (15.12.2008)

na letní prázdniny 2009, zatím pouze pro členy skupiny a jejich rodinné příslušníky.
    
Na letní prázdniny 2009 plánujeme opět dva běhy letního tábora na naší stanové základně v Božejově. 1.běh bude tradičně pod záštitou dětské folkové skupiny Koloušci a jeho program bude hudební. Termín tábora je od úterý 30.června 2009 do pátku 10.července 2009 (tj. 11 dní). 2.běh garantuje výtvarná a umělecká dílna PS a jeho program bude zaměřen na výrobu keramiky v přírodních podmínkách a jiné rukodělné a výtvarné projevy. Běh bude zahájen v sobotu 11.července 2009 a bude ukončen v sobotu 18.července 2009 (tj. 8 dní).
   Ceny tábora jsou zatím stanoveny jen předběžně. Ceny skutečně stanovíme až v únoru  2009, kdy bude také zahájen prodej pro veřejnost. Cenu pro veřejnost na 1.běh zatím odhadujeme na 3000,- Kč a cenu 2. běhu na 2500,- Kč. Registrovaní členové pionýrské skupiny Koloušci budou mít na tábory slevu 10% z ceny při přihlášce do 14.února 2009..  Platební podmínky budou stejné jako v roce 2008.
  
Členové PS Koloušci a jejich rodinní příslušníci se mohou v termínu do 14.2.2009 přihlásit prostřednictvím webového formuláře zde. Prodej pro ostatní zájemce bude zahájen, jak uvedeno výše, od 15.2.2009.


Obrazová vzpomínka na letní tábory 2008            (30.7.2008)
 

1. běh našeho letního tábora měl opravdu stylový začátek. Vstupní bránu tábora střežil legionář ve slavnostní uniformě centuriona.

Netrvalo dlouho a do stylových dobových tóg a tunik se oblékl celý tábor.

V programu tábora jsme se věnovali více jak tisíciletí římské historie od založení města Romulem až po vrcholné císařství. Absolvovali jsme Punské války a vyplenili Kartágo, s Césarem dobyli Galii, překročili Rubikon a účastnili se Spartakova povstání. Věnovali jsme se také umění, řemeslům a náboženství. Foto z rituálu k uctění Venuše.

Tábor byl především umělecký, garantem programu byla naše hudební skupina Koloušci. Hodně se proto hrálo a zpívalo.V průběhu tábora se konalo několik dílen, ve kterých jsme se věnovali drátování a malování na kameny. Vznikla řada drátovaných kraslic, ozdobených číší, drátěných šperků a dekoračních kamenů. Jako ukázka dvě číše. 

 

A ještě pohled na nastoupené legie se svými signy.

2. běh tábora byl, stejně jako v roce minulém, věnován vojensko-tábornické problematice.
Tradičně byl velký zájem o ukázku ručních palných zbraní.

Někteří účastníci si mohli ze samopalu vz. 58 dokonce i vystřelit.

Program se odvíjel od jednotlivých epizod seriálu M*A*S*H. Náš mobilní zdravotní prapor měl obvyklé problémy se zásobováním, byl z pozic vytlačen ofenzívou nepřítele a musel se evakuovat, účastníci zasahovali při vážné dopravní nehodě, navštívila nás známá zpěvačka a přijel také generál Mc Arthur...

...kterého vojáci praporu přivítali slavnostním nástupem a předali mu drobné dárky.

V blízkém lese jsme vybudovali několik opěrných bodů a využili je k různým hrám a k přenocování jednotek.

A už se těšíme na letní tábor v roce 2009!


Dětské letní tábory na prázdniny 2008             (9.1.2008)

   Na letní prázdniny 2008 připravujeme dva běhy letního tábora na naší základně v Božejově. Hlavním vedoucím obou táborů bude Roman Ondrušek, provoz kuchyně zabezpečuje v obou případech Jarka Bambasová.

1. běh - v termínu od 27.června do 9.července 2008 - celotáborová hra "Historie psaná Římem"  
  Tábor s umělecky zaměřeným programem. Garantem programu je dětská hudební skupina Koloušci. Účastníci tábora se mohou těšit na hodně dobré muziky, hry v terénu i na hřišti, koupání, rukodělnou a výtvarnou činnost...  Osvědčená celotáborová hra (autor Roman Ondrušek) byla s velkým úspěchem použita již na našem táboře v roce 2002. Znalost hry na hudební nástroj není podmínkou účasti na táboře, je však cennou a vítanou dovedností.

2. běh - v termínu od 10.července do 20.července 2008 - celotáborová hra "M*A*S*H"
  
Tábornicky a "vojensky"zaměřený program motivovaný známým televizním seriálem (autoři Katka Matějková a Martin Princ). Hry v terénu i na hřišti, koupání, tábornické dovednosti, pobyt v přírodě...

Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m. Bližší informace zde.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Cena tábora :  
1. běh (13 dní), prodejní cena  3400,- Kč 
2. běh (11 dní), prodejní cena 3000,- Kč 
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Přihlášky :  Přihlášky podávejte prostřednictvím webového formuláře zde (kde najdete také platební podmínky). Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením. Členové skupiny se mohou na tábory hlásit do 14.2. za zvýhodněné ceny..


Zahajujeme předprodej míst na letních táborech 2008 - zatím pouze pro členy skupiny          (13.12.2007)

   Na letní prázdniny 2008 plánujeme opět dva běhy letního tábora na naší stanové základně v Božejově. 1.běh bude tradičně pod záštitou dětské folkové skupiny Koloušci a jeho program bude umělecky zaměřen. Termín tábora je od pátku 27.června 2008 do středy 9.července 2008 (tj. 13 dní). 2.běh s programem všeobecným začne ve čtvrtek 10.července 2008 a bude ukončen v neděli 20.července 2008 (tj. 11 dní).
   Ceny tábora jsou zatím stanoveny jen předběžně. S ohledem na meziroční nárůst cen potravin (který je odhadován na 30% !!),  energií, paliv atd., zatím odhadujeme nárůst nákladů tábora o cca. 20% - tzn. i odpovídající nárůst cen pro účastníky. Ceny skutečně stanovíme až v roce 2008, kdy bude také zahájen prodej pro veřejnost. Cenu pro veřejnost na 1.běh zatím odhadujeme na 3400,- Kč a cenu 2. běhu na 3000,- Kč. Členové dětské hudební skupiny Koloušci budou mít na prvním běhu slevu - při přihlášce do 14.února 2008 garantujeme cenu nejvýše 3000,- Kč.  Platební podmínky budou stejné jako v roce 2007.
  
Členové PS Koloušci a jejich rodinní příslušníci se mohou v termínu do 14.2.2008 přihlásit prostřednictvím webového formuláře zde. Prodej pro ostatní zájemce bude zahájen, jak uvedeno výše, od 15.2.2008.


O potravě     (28.8.2007)

K základním dovednostem každého táborníka patří umění kuchařské, realizované v polních podmínkách. Příprava stravy na otevřeném ohni je běžnou součástí programu všech našich táborů. Na obou bězích letošního tábora fasovali účastníci maso a suroviny pro pečení chleba.
Každý oddíl přitom připravil maso trochu jinak, vrcholem kuchařského umění byl letos bezesporu špíz a řízek smažený na víčku od kotlíku.

Zatím co část dětí porcovala a upravovala maso, zbytek se pustil do zadělávání těsta na chléb. K jeho pečení jsme potom s úspěchem využili již použitou pec na keramiku.
.

 

 

V peci však bylo třeba topit mnohem mírněji, než při předchozím výpalu.
Mezi tím se peklo, smažilo a dusilo maso, a to jak na otevřeném ohni, tak i na topeništi naší pece.

Chléb je v peci propečen asi za 90 až 120 minut. Letos byl obzvláště chutný, voňavý a vypečený.

A mohlo se servírovat. Dobrou chuť.

 


O zbraních      (27.8.2007)

Program druhého běhu tábora a jeho tématické zaměření k filmové předloze "Copak je to za vojáka" orientoval část programu k ukázkám vojenské výzbroje. Děti měly možnost prohlédnout si některé pěchotní zbraně armády, především pak samopal vz.58

a lehký kulomet,

jako zbraně pro ničení živé síly nepřítele a také RPG, určené k ničení obrněné techniky.

   

O ukázky byl, zvláště mezi přítomnými chlapci, velký zájem. Z těchto zbraní jsme samozřejmě nestříleli. Aby nám to nebylo úplně líto, vybudovali jsme vzduchovkovou střelnici

a stříleli také z luku

a z foukačky.

 


O lesních chýších     (26.8.2007)

Významnou součástí programu 2. běhu tábora bylo vybudování pokud možno funkčních lesních přístřešků z přírodního materiálu, které sloužily nejen jako úkryty pro  přenocování mimo tábor, ale také jako základny oddílů při hrách v terénu, jak ve dne, tak i v noci.
 
První oddíl pojal svůj přístřešek skutečně jako opevnění. Na konstrukci  z větví, která využívala opory stromů a balvanu, nakladl listí a chvojí. Přístřešek byl dostatečně velký a byl opevněn ohradou z klestí.

 

   


Největší stavbu vybudoval 2.oddíl, který využil lesní oplocenky. Konstrukci přístřešku situoval mezi dva stromy. Ve vnitřním prostoru mezi stromy zavěsil hamak. Stavba byla pokryta chvojím a mechem.

Třetí oddíl vybudoval přístřešek s největším sklonem střechy, která nejlépe odolává počasí. Konstrukci vložil rovněž mezi stromy a pokryl jí chvojím.
Všechny stavby byly využívány po celou dobu tábora, většina účastníků v nich několikrát přenocovala.

 
 

O keramice   (26.8.2007)
   Letní tábory 2007 skončily šťastně a bez úrazů, nám zbývají vzpomínky, fotografie a plno práce s přípravou táborů na rok 2008.  Program  letošních táborů připomeneme postupně v sérii článků pojednávajících o jednotlivých činnostech.

   Jednou z dominant programu prvního běhu tábora byla naše keramická dílna.  Jako materiál jsme použili bílou a červenou kameninu ( oba materiály s minimální teplotou výpalu 1100 st.C). Hlínu jsme zakoupili prostřednictvím internetu.  

Pak už záleželo jen na šikovnosti každého z malých umělců. Vyráběly se vázičky, hrnečky, figurky,...

Dalším nutným krokem byla stavba keramické pece. Jako materiál jsme použili místní dřevo a bláto. Nejprve se vytvořila kostra z proutí,

na tu se pak postupně nanášel jíl a vytvářela se kompletní stavba. Vypalovací prostor jsme od ohniště oddělili přepážkou tak, aby plameny nešlehaly při výpalu na keramiku a ta nepraskala. Místo dvířek jsme otvor pro vsázku uzavřeli pálenou střešní taškou. Komín se spodním odtahem byl z běžné plechové kouřové trubky a jeho tah jsme regulovali keramickým střepem, který jsme místo klapky položili na komín. Do topeniště jsme vložili litinovou mřížku z kanálku na místo roštu.Keramika i pec několik dní vysychaly, potom jsme v peci na dvě hodiny zatopili.
Vlastní výpal započal úderem osmnácté hodiny. Keramiku jsme naskládali do vypalovací komory a dvě hodiny v peci jen mírně topili. Potom jsme pec roztopili do největšího možného žáru.
 


 

 


Třicet minut před půlnocí vyhořela jedna ze svislých stojek vypalovací komory a v peci vznikl malý otvor, kterým bylo vidět na naše keramické výrobky. Ty byly v nádherném červeném žáru. Ještě půl hodiny jsme v peci topili, pak jsme naložili topeniště dřevem, přivřeli "komínovou klapku" a pec nechali dohořet a vychladnout.

Druhý den v 9:00 byla keramika ještě teplá. Byla perfektně vypálená, střep na poklep zvonil. Dále několik foto našich prací :


Na závěr pohled na pec po výpalu.

 
 

Táborová restaurace "U Žížaly"     (25.4.2007)
    zveřejnila pracovní verzi jídelníčků pro oba běhy letních táborů. Jídelníčky jsou k nahlédnutí zde, pozor však, změny jsou vyhrazeny. I na ostatních úsecích se již pilně pracuje. 22. dubna schválila rada skupiny obě celotáborové hry, hru "Cesta kolem světa" připravil Roman Ondrušek, na hře "Copak je to za vojáka..." pracoval Jirka Toufar. Je již skoro jasné i personální obsazení - to najdeš na této stránce vpravo dole.

 
 

Něco více k programu 1.běhu tábora    (11.4.2007)
     Výpal v přírodní keramické peci je rozhodně nevšedním zážitkem pro všechny zúčastněné. Nejprve je nutné topit pomalu a opatrně, aby vypalovaná keramika nepopraskala. Pak je naopak potřeba pec rozpálit až žárem puká, aby střep dobře slynul. Keramika pálená v přírodní peci bude jedním z bodů v programu našeho umělecky zaměřeného tábora. Kromě keramiky, kterou jsme si již na táboře vyzkoušeli, chystáme pro letošní prázdniny novinku z oblasti rukodělných projevů - malování na kameny. Do programu je již zařazen také taneční blok a nějaké to divadlo. 5.července si vyjedeme na výlet na Kozí Hrádek, kde, mimo jiné, vystoupí naše  hudební skupina v kulturním programu při vzpomínkové akci k výročí upálení Mistra Jana Husa.
     Naše tábory, i ty s uměleckým programem, jsou však především tábory hravé. Většinu času proto strávíme v lese, na hřišti a u koupaliště a budeme si užívat spoustu známých i úplně nových her. Tak ať nám sluníčko svítí, ať to všechno za pouhých třináct dní stihneme.

 
 

Letní dětské tábory na prázdniny 2007  (1.12.2006)
   Stejně, jako v minulých letech, připravujeme pro děti dva běhy letního tábora na naší základně v Božejově. Přihlášky na tábor budou přijímány od 16.února 2007. Předprodej pro členy našich oddílů za zvýhodněnou cenu začíná 1.ledna 2007 a končí 15.února 2007. Oproti minulým letům se zásadně mění způsob přihlášení (prostřednictvím webového formuláře- viz. dále) a platební podmínky pro tábory (ty najdete na straně s formulářem přihlášky). Velmi se nám osvědčilo rozdělení běhů podle zaměření oddílů, to hodláme i v budoucnu zachovat. A teď již základní informace o táborech :

1. běh v termínu od 29.6. do 11.7. 2007, umělecký program garantuje hudební oddíl skupiny, dětská folková skupina Koloušci – hlavní vedoucí Roman Ondrušek – celotáborová hra „Cesta kolem světa“. Předpokladem účasti na tomto běhu tábora je znalost alespoň základů hry na některý hudební nástroj, případně členství v pěveckém sboru a podobně.

2. běh v termínu od 12.7. do 22.7. 2007, tábornický program – hlavní vedoucí Roman Ondrušek – celotáborová hra „Copak je to za vojáka...“

Místo konání : Božejov – stanová základna na louce u lesa, ubytování dětí v indiánských tee-pee, nebo ve vojenských stanech, ve vlastním spacím pytli, koupaliště 300 m.
Stravování : z táborové kuchyně – nejméně 5 jídel za den. Nutné vlastní jídelní nádobí.
Cena tábora :  
1. běh (13 dní), prodejní cena  2800,- Kč 
2. běh (11 dní), prodejní cena 2500,- Kč 
Další
informace : na mobilu 606201323  (Ondrušek)
Přihlášky : aktivní členové skupiny se mohou na tábory hlásit v předprodeji. Prodej pro veřejnost začíná od 16.2. 2007. Přihlášky podávejte prostřednictvím webového formuláře zde. Na tábor jsou přijímány děti ve věku od sedmi do patnácti let. Předpokladem účasti je schopnost samostatného dodržování základních hygienických pravidel. Vzhledem k charakteru ubytování a náročnosti programu nejsou naše tábory vhodné pro děti s fyzickým či mentálním postižením.

 
 

Naše letní tábory v minulosti  (1.12.2006)
    Pokud máte zájem o informace a fotogalerie z našich minulých letních táborů, nebo se chcete dozvědět něco o naší táborové základně, najít formuláře případně zjistit, jaké vybavení bude potřebovat vaše dítě na letní tábor, pak vězte, že jsou stále přístupné a aktivní naše původní webové stránky na adrese
          http://sweb.cz/kolousci.bozejov/tabory.htm ,
kde všechny tyto informace najdete. Platí však, že tyto stránky již nejsou od listopadu 2006 dále aktualizovány.


V uplynulých letech skupina pořádala tábory:

1994 - Hutě
"Cesta kolem světa"

1995 - Klapanda
"Taková úplně normální rodinka"

1996 - Klepákův mlýn
"Dobývání Klepákova mlýna"

1997 - Klepákův mlýn
"Encyklopedie antiky"

1998 - Klepákův mlýn
"Stroj času"

1999 - Klepákův mlýn
"Indiánské léto"

2000 - Klepákův mlýn
"Rytíři kulatého stolu"

2001 - Tokániště
"Staré pověsti české"

2002 - Olešná
"Historie psaná Římem"
"Z pohádky do pohádky"

2003 - Zdislavice
"Cesta kolem světa"

2004 - Božejov
"Dobytí ráje"
"Kdo přežije?"

2005 - Božejov
"Stroj času"
"První pionýři na středozápadě"

2006 - Božejov
"Encyklopedie antiky"
dva běhy

2007 - Božejov
"Cesta kolem světa"
"Copak je to za vojáka..."

2008 - Božejov
"Historie psaná Římem"
"M*A*S*H"

2009 - Božejov
"Poselstvo krále Jiřího" - dva běhy

2010 - Božejov
"Válka růží"
dva běhy

2011 - Božejov
"Stroj času"
dva běhy

2012 - Božejov
"Lovci mamutů"
dva běhy

2013 - Božejov
"Putování s Karlem IV."
"Cesta kolem světa"

2014 - Božejov
"Pán prstenů ..."
dva běhy

2015 - Božejov
"Encyklopedie antiky"
"Indiánské léto"

2016 - Božejov
"Kouzelnická dobrodružství Harryho Pottera"
"Po stopách faraonů"

2017
Božejov
"Copak je to za vojáka"
Vyskytná
"Cesta kolem světa"
 

 
 


Pojištění účastníků tábora
Spolek Pionýr, z.s.  je členskou organizací ČRDM. Účastníci všech našich akcí a táborů jsou proto úrazově pojištěni hromadnou pojistkou, uzavřenou mezi ČRDM a pojišťovnou Kooperativa.
Plné znění pojistné smlouvy naleznete
zde.
 

 


Smluvní lékaři
Pro letní dětský tábor Božejov ordinuje :

MUDr. Jitka Houšťková
Palackého 70 Pelhřimov
tel. 565327596

MUDr. Jana Norková
Nádražní 833 Pelhřimov
tel. 565327595
 

Personální obsazení táborů 2018:


LT Božejov
1.běh

Hlavní vedoucí :
Lenka Michalcová

Zdravotník :
Lenka Michalcová

Program :
Jana Pliešovská a
CTH team

Hospodář :
Martin Hunal

Vedoucí oddílů :
Vladimír Máca
Martin Princ
Leona Nováčková

Instruktoři :
Vojtěch Remeš
Karolína Truplová
Filip Sůva

Kuchyně :
Martina Princová
Marcela Z.

Keramická dílna:
Jana Pliešovská
 

 


LT Božejov
2.běh

Hlavní vedoucí :
Vojtěch Zeman

Zdravotník :
Tereza Svárovská

Program :
Jiří Toufar

Hospodář :
Michal Reczek

Vedoucí oddílů :
Jana Kroutilová
Nikola Hunalová
Tomáš Kuchař
Veronika Konhefrová

Instruktoři :
Dominika Vaňková
Klára Kuchařová

Mistr keramických dílen :

Kuchyně :
Eva Štefflová
Marcela Štěpánová
 

 

Příměstské tábory v Pelhřimově

1.běh
Vedoucí: Jana Pliešovská
 

2.běh
Vedoucí: Jana Pliešovská